1928

Riigikogu III koosseis
15. juuni 1926 – 14. juuni 1929

 

1. jaanuar – kehtima hakkas Eesti kroon

Kroon rahwa käes
Päevaleht, 13. jaanuar

17. veebruar – valitsuse otsusega asutati Kotkaristi teenetemärk, mis antakse sõjaliste ja riigikaitseliste teenete eest

Kotkaristi teenetemärk

20. märts –  esimene raadio otseülekanne Riigikogu koosolekult

8.–14. juuni – Riigikogu delegatsioon oli visiidil Ungaris

4.–5. september – riigivanem Jaan Tõnissoni visiit Rootsi Kuningriiki

Riigivanem Jaan Tõnissoni visiit Rootsi

Jaan Tõnisson : [mälestusteos]. New York, 1965.

4. detsember – Riigikogu kinnitas ametisse August Rei juhitud valitsuse
(04.12.1928–09.07.1929)

riigivanem – August Rei
välisminister – Jaan Lattik
sise- ja kohtuminister – Tõnis Kalbus
põllutööminister – Karl-Johannes Soonberg (Soonpää)
töö- ja hoolekande- ja haridusminister – Leopold Johanson
raha- ja kaubandus-tööstusminister – Aleksander Oinas
sõjaminister – Mihkel Juhkam
teedeminister – Oskar Köster

„Läks lahti päris tuliseks maruks, kui ma 1928. a. sügisel astusin sotsialist Rei valitsusse välisministriks. Rei valitsus kinnitati ametisse 4. dets. 1928. Kristlased ja sotsialistid, asunikud ning tööerakond moodustasid valitsuse. See oli paremale tiivale üleöö ilmunud ilmutus. Teemant ütles sotsialistide ja kristlaste valitsuse kohta, et kuidas võib tuli ja vesi kokku sündida.“

Jaan Lattik. Teekond läbi öö. Vadstena, 1950, lk. 263.

Rahwasaadikute palgad
Päevaleht, 19. veebruar

Uus haamer riigikogule
Vaba Maa, 24. mai

4 rahwasaadikut, 5 kuplit ja publik
Postimees, 14. oktoober